Baseny ogrodowe – o czym należy pamiętać przy wyborze

Letnie, upalne dni z pewnością zachęcają do tego, żeby się ochłodzić w zimnej wodzie. Jeśli ktoś będzie miał jakieś miejsce w ogrodzie, to pomyśleć może o tym, żeby znalazł się tam odkryty basen. Takie baseny aktualnie się cieszą dużym zainteresowaniem, i można je bez problemów kupić w wielu rozmiarach i wersjach. Zależnie od budowy pozwolić mogą tylko się pochlapać dzieciom, co oczywiście im sprawi wiele radości i frajdy, ale w tych największych da się nawet trochę popływać. W praktyce takie baseny możemy podzielić na trzy główne grupy, to znaczy stelażowe, rozporowe i dmuchane.

Baseny dmuchane mają najmniejsze rozmiary, przez co idealnie się nadają dla najmniejszych dzieci. Rozkłada się je bardzo szybko, aby je napełnić nie trzeba dużej ilości wody, a do tego są oferowane w przeróżnych kształtach i kolorach. Trochę większe i bardziej pojemne są baseny rozporowe. One z reguły mają okrągły kształt, ze względu na to że posiadają u góry mocny kołnierz, chroniący przed pęknięciem powłoki. Najbardziej wytrzymałe i największe to wersje ze stelażem, z nich bez problemów korzystać mogą dorośli.

Cała konstrukcja oparta jest na stelażu wykonanym z aluminiowych rurek, a ich kształt jest okrągły albo prostokątny. W wielu modelach na wyposażeniu znajduje się także drabinka, która ułatwia wychodzenie i wchodzenie. Jeżeli ktoś zainteresowany będzie zakupem takiego basenu, to może sprawdzić propozycję firmy renovey.com/pl/, ma ona w ofercie zarówno szeroki wybór samych basenów jak również liczne akcesoria do nich.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić