Czy opłaca się zostać geodetą, na jakie dochody można liczyć w tym zawodzie

Budowanie swojego wymarzonego domu wiązać się będzie z dużą ilością obowiązków. Nie da się tak zwyczajnie wykopać dziurę pod fundamenty, zalać je betonem i zacząć budować ściany. Należy również nawiązać współpracę z kilkoma fachowcami, a jeden z nich to geodeta. Pomoc geodety będzie potrzebna na różnych etapach.

Pierwsze spotkanie niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, na przykład po to żeby poznać dokładnie jej granice. Bardzo się to także może przydać do postawienia ogrodzenia, żeby nie było niepotrzebnych kłótni z sąsiadami. Mając znaleziony plan budynku trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na działce. To także będzie zadanie geodety, który wykona wszystko opierając się na mapie projektowej. Na takiej mapie należy umieścić zarówno mieszkalny budynek, jak również wszystkie przyłącza.

Jeśli dokumentacja będzie całkiem zatwierdzona i właściciel uzyska pozwolenie na rozpoczęcie budowy, to koniecznie wyznaczyć należy na obszarze działki obszar, na jakim zostanie postawiony budynek. To również będzie należało do zadań geodety, który powinien w tym celu zamontować w gruncie specjalne znaki. Są one bardzo ważne, bo na ich podstawie będą robione fundamenty. Przy tych pracach ustala się także dokładne położenie poszczególnych przyłączy, jeżeli przebiegać one będą pod powierzchnią. Lecz to jeszcze nie koniec, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na terenie budowy, już po jej zakończeniu, aby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko wykonane zostało zgodnie z planem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić