Czym są żarówki samochodowe H4 oraz H7?

Wybór należytej żarówki samochodowej jest bardzo znaczący. Nie dość, że zwiększa on nasze bezpieczeństwo, to wyklucza coś tak prozaicznego, jak zdobycie mandatu. Dobra żarówka ma prawidłowo naświetlać drogę, po której jedziemy, jednak także to, co się dzieje na poboczu. Właściwa prędkość jazdy oraz porządne oświetlenie gwarantują już sukces w bezpiecznej jeździe. Są rozmaite rodzaje żarówek. Tyle samo jest również firm je produkujących. Powinniśmy pamiętać, aby zawsze wybierać te sprawdzonych marek.

Na szczęście wszelkie żarówki są tak samo oznaczone, wedle pewnych standardów. To gwarantuje dość prostą metodę kupna. Jednym z rodzajów żarówek są żarówki samochodowe H4. Są to żarówki halogenowe wykorzystywane już na rynku od niesłychanie wielu lat. Posiadają one dwa żarniki, a są używane jako światła mijania bądź drogowe. Ich wydajność świetlna wynosi około 1000 lumenów, a solidność od 350 do 700 godzin. Niewątpliwie ich odporność zależy od częstotliwości i warunków, w jakich jest wykorzystywana. Warto wtrącić, że najodpowiedniej żarówki jest wymieniać parami.

To naturalnie dzięki temu będziemy mieli pewność, iż żarówki będą świeciły jednakowo – znacznie więcej na H4 LED. To smutne jak wykazują statystyczne dane dużo żarówek do świateł samochodowych sprzedawanych między innymi w hipermarketach nie nadaje się kompletnie do użytku. Nie dosyć, że ich żywotność jest krótkotrwała, to dużo do życzenia pozostawia ich moc i siła. Co się potwierdza w wielu przypadkach, należałoby zainwestować w luksusowe artykuły. Wszystkie parametry dotyczące żarówek posiadają ściśle wyznaczone parametry. A jest ich parę. Warto poznać parę rad, jakich żarówek unikać. Przede wszystkich tych z niebieską banią. Świecą one o wiele gorzej. Możemy pragnąć się zdecydować na żarówkę „50 plus”, która świeci lepiej aniżeli sztampowa.

Trzeba niemniej jednak pamiętać, iż podziała ona również o połowę krócej. Konkretne typy żarówek mają usystematyzowane oznaczenia. Są to literka „H” i słuszna cyfra przy niej. To upraszcza użytkownikowi kupno. Na przykład żarówki samochodowe H7 będą miały takie same parametry dla wszystkich korporacji. Nie ulega kwestii, iż jest to żarówka o jednym żarniku, wprowadzona do sprzedaży w 1995 roku. Możemy być pewni dokładnej dokładności w rozłożeniu przez nią światła. Posiada ona zdolność produkcyjną około 1500 lumenów, a jej witalność definiowana jest na około od 300 do 500 godzin.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić