Czym się powinny charakteryzować kosmetyki do atopowej skóry

Jednym z często pojawiających się problemów ze skórą jest jej zapalenie atopowe. Choroba ta spowodowana jest zaburzeniami w gospodarce lipidowej, przez co na skórze pojawiają się rozmaite zmiany chorobowe. W części przypadków to będą zaczerwienienia czy nawet ropne podrażnienia, w części naskórek zaczyna być bardzo łuszczący i suchy.

Oprócz tego w wielu przypadkach pojawia się nieprzyjemne swędzenie czy pieczenie, jakie bardzo może utrudnić funkcjonowanie na co dzień. Leczenie atopowego zapalenia skóry jest długotrwałe i trudne, w niejednym przypadku trwać nawet może kilka lat. Dlatego też musi być ono przeprowadzane kompleksowo i systematycznie, i powinno obejmować kilka ważnych kwestii. Przy nasileniu objawów ważne jest to, żeby załagodzić je w miarę możliwości, zwłaszcza nieprzyjemne pieczenie.

Dopilnować także należy wyeliminowania czynników nasilających objawy, a jeżeli okaże się to potrzebne, to do zastosowania będą także odpowiednie lekarstwa. Do czynników takich zalicza się między innymi odzież z syntetycznych materiałów, stosowanie mocnych środków do pielęgnacji czy też pikantne jedzenie i alkohol. Bardzo ważnym elementem profilaktyki jest używanie łagodnych środków pielęgnacyjnych, jednym z ich producentów na przykład jest firma dexeryl. Dużo na temat jej oferty można znaleźć na przykład na stronie kremy-dexeryl.pl, jeżeli ktoś będzie zainteresowany to może tam zajrzeć.

Kosmetyki dla osób chorujących na atopową skórę przede wszystkim są oparte na łagodnych, naturalnych składnikach. Żaden dexeryl balsam w swoim składzie mieć nie powinien żadnych konserwantów, barwników czy substancji zapachowych, które wywołać by mogły jakieś niepożądane reakcje alergiczne. Składniki takich kremów czy balsamów zawierać za to powinny na przykład glicerynę, białą wazelinę czy ciekłą parafinę. Substancje te bardzo dobrze natłuszczają i nawilżają skórę, jednocześnie na niej tworząc lipidową powłokę, chroniącą przed działaniem czynników zewnętrznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić