Dlaczego buldog francuski to idealny pies do domu z dziećmi

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się buldogi francuskie. Wynika to z tego, że są świetnymi przyjaciółmi, idealnie nadającymi się do domów z dziećmi. Ich łagodny charakter i wesołe usposobienie sprawiają, że momentalnie zdobywają sympatię i status pełnoprawnego domownika. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Z reguły waga dorosłych nie przekracza piętnastu kilo, a maksymalna wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Przez to bez żadnego problemu trzymać je można nawet w małym mieszkaniu, pamiętając rzecz jasna o regularnych spacerach. Odpowiednia porcja ruchu jest potrzebna przy nich, ale nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby mające zapędy do leniuchowania świetnie się sprawdzą jako opiekunowie.

Podczas tych spacerów uważać jedynie trzeba na nadmierne upały, gdyż buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Natomiast jeżeli chodzi o opiekę to specjalnie wymagające nie są. Nie trzeba ich regularnie czesać, bo ich sierść mało wypada. Trzeba za to zadbać o uszy i oczy, co pozwoli zapobiec powstawaniu zapaleń. Niestety ta rasa psów dość często choruje, tak więc trzeba w miarę możliwości dbać o ich zdrowie i kondycję. Na pewno takiego psa kupować należy wyłącznie w pewnej hodowli, a taką znajdzie się wpisując chociażby w oknie wyszukiwarki hasło buldog francuski na sprzedaż. Wtedy będzie się miało pewność, że pies będzie miał właściwy charakter jaki ma ta rasa, co w przypadku jakiś krzyżówek jest niestety nie do przewidzenia.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić