Folie używane w branży ogrodniczej – jakie są ich najważniejsze rodzaje

Współczesna branża ogrodnicza coraz częściej korzysta z różnego rodzaju folii. Bardzo powszechnie Folie ERG Bieruń są chociażby wykorzystywane do budowy różnego rodzaju tuneli. Takie tunele zabezpieczają przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a jednocześnie zapewniają w środku odpowiednią wilgotność i temperaturę. Na naszym rynku można znaleźć wiele różnych odmian folii ogrodniczych, jakie się różnią właściwościami, parametrami technicznymi i ceną.

Z tego też powodu jeśli ktoś będzie planował się zająć uprawianiem warzyw czy kwiatów i zamierza to robić w tunelu, to nie powinien mieć problemów z wyborem optymalnego rozwiązania. W pierwszej kolejności ważne będzie to, na jak długi okres czasu taka folia będzie kupowana. Modele przeznaczone na dwa sezony, czyli wiosenny i jesienny są znacznie tańsze, lecz bierze się to z tego, że zwyczajnie są cieńsze i mniej wytrzymałe. Dlatego w wielu przypadkach lepszym pomysłem będzie zakupienie wieloletniej folii, bo takie modele mają jeszcze dodatkowe wzmocnienia zwiększające ich poziom wytrzymałości.

Można się też zastanowić nad wybraniem folii kilkuwarstwowej, która jest znacznie solidniejsza i trwalsza. Jednak przy takich wersjach sprawdzić należy jak wygląda w nich kwestia przepuszczalności światła słonecznego. Parametr ten ma duże znaczenie dla odpowiedniego rozwoju roślin, jeśli ilość światła będzie za mała to mogą one nie mieć optymalnych warunków. Tego typu folie są dostępne w wielu różnych rozmiarach, w wielu przypadkach można też kupić je dokładnie na wymiar.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. Hurtownia florystyczna oferuje szeroki wybór kwiatów, roślin, dekoracji i akcesoriów do tworzenia wyjątkowych kompozycji. Od świeżych kwiatów ciętych, przez sztuczne rośliny, po różnorodne dodatki – wszystko, czego potrzebuje florysta w jednym miejscu. Sprawdź ofertę od hurtownia florystyczna.

    +Reklama+

Dodaj komentarz
Możesz także polubić