Jakie znaczenie mają regularne przeglądy zębów

Wszyscy słyszymy od maleńkiego, że należy dbać o stan swoich zębów, najlepiej je myjąc co najmniej dwa razy na dzień. Ale równie istotne jest to, aby przeglądać je też regularnie u stomatologa, co pozwoli oszczędzić różnych kłopotów. Zaleca się, żeby tego typu przegląd wykonywać przynajmniej raz w roku.

W wielu gabinetach nie będzie on nic kosztował, w innych trzeba będzie za niego zapłacić coś symbolicznego. W czasie takiego przeglądu stomatolog sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów, ale też i dziąseł, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeśli zauważone zostaną jakieś ubytki, to przeważnie będą one niewielkie i bardzo łatwe do zaplombowania.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 300 złotych. Lecz jeżeli dziura w zębie zrobi się duża i trzeba będzie zrobić leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stany zapalne, a za takimi atrakcjami na pewno nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji doprowadzić może do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Dlatego też naprawdę warto przynajmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeżeli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to może poszukać w internecie. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa dostanie listę dentystycznych gabinetów, podczas wyboru pasuje też sprawdzić opinie klientów, które również bez żadnego problemu się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić