Kaszel u pieska oraz kłopoty z krążeniem – weterynarz radzi

Wielu posiadaczy czworonogów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, że ich pupilki mają kaszel, któremu trudno zaradzić – weterynarz okulista warszawa. Niekiedy sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom farmaceutyki, syropy, jednakże okazjonalnie obserwujemy jakiekolwiek efekty. Właściciele piesków twierdzą, że ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze oraz od tego czasu natarczywe kaszlą. Domowa terapia nie przynosi rezultatów, skutkiem tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

Podczas takiej wizyty zazwyczaj prowadzone są badania kliniczne, których wyniki ukazują, że kaszel u czworonoga ma całkowicie inne podłożenie, niż przeziębienie.

W większości wypadków okazuje się, iż kaszel jest wyłącznie jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie. Schorzenie to nosi profesjonalną nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej i objawia się powiększonym sercem. W takiej sytuacji użytkuje się najczęściej właściwe leczenie, a również wprowadza dietę, co już po kilku tygodniach przynosi idealne rezultaty.

Jedynie, bowiem właściwie leczony pies może jeszcze raz odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. Niejednokrotnie zapominamy, że fizjologia pieska jest kompletnie inna niż człowieka i próbujemy naszego pupilka leczyć syropami oraz antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie wyłącznie nie poprawi samopoczucia czworonoga, lecz w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u czworonoga jest nie tylko objawem złego krążenia, ale także może być przyczyną groźnej choroby płuc. Z reguły jest, bowiem pierwszym widocznym objawem tejże choroby, która nieleczona bez ustanku rozwija się i powoduje, ze pies czuje się coraz to gorzej, przestaje mieć chęć do zabawy, oraz znacznie większą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić