Króćce pomiarowe – do czego się ich używa

Instalacje gazowe i hydrauliczne wymagają nieustannego monitorowania, czy nie dzieje się coś z nimi. W szczególności ważne to jest w przemysłowych zastosowaniach, w jakich niewielka nawet awaria może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego też bardzo duże znaczenie mają w takich układach pomiary najważniejszych wartości, co pozwala wyłapać nieszczelności i awarie. Do takich pomiarów są stosowane różne metody, mniej i bardziej zaawansowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, jakie są z jednej strony tanie i łatwe w montażu, a z drugiej pozwalają na precyzyjne zmierzenie ciśnienia czy przepływu cieczy w instalacji. Elementy te są dostępne w wielu różnych rodzajach i wersjach, przez co nie powinno być kłopotu z wybraniem odpowiedniego. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, to króćce producent może też wykonać model o odpowiednich parametrach, należy mu tylko podesłać specyfikację po ustalonym czasie odebrać zamówione części.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy wykonany jest z odpowiednio dobranych materiałów, także pod kątem rodzaju cieczy, którą ma on mierzyć. Musi on także być odpowiednio odporny na działanie czynników atmosferycznych, oraz zagwarantować dużą mechaniczną wytrzymałość. W wielu przypadkach wykorzystuje się nierdzewną stal, lecz również i specjalistyczne odmiany stali mające dużą odporność na kwasy. Średnice króćców pomiarowych są przeważnie zestandaryzowane, dzięki czemu standardowe ich modele można wykorzystywać w różnych typach instalacji.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić