Mobilna pomoc drogowa i naprawa koła – zadzwoń w razie awarii

Na kursach prawa jazdy poza teorią o podstawowych regułach panujących na drodze i znakach oraz części praktycznej kursant powinien nauczyć się fundamentalnych czynności naprawy auta m.in. zmieniania kół. Czynność ta przysparza znacznej większości kobiet dużo kłopotów, a tak w rzeczywistości w żadnym wypadku nie jest to takie trudno, wystarczy zapoznać parę zasad. Najistotniejsze jest ażeby ustawić trójkąt ostrzegawczy aby pojazdy nadjeżdżające wiedziały, że mamy jakiś problem z pojazdem.

Potem pozostawiamy samochód na biegu i zaciągamy hamulec ręczny. Samochód blokujemy po to by w trakcie wymiany koła nam nie odjechał. Kolejną rzeczą, która powinniśmy zrobić to poluzowanie śrub, w kole w jakim mamy kłopot np ., przez złapanie na drodze gumy. Do tej czynności używamy wyjątkowego klucza. Jeżeli niemniej jednak nie jesteśmy w stanie odkręcić śrub w kole samochodu przy użyciu rąk jesteśmy w stanie pomóc sobie nogami w taki sposób, że stajemy jedna noga na kluczu oraz subtelnie podskakujemy (rozważając aby nie złamać klucza).

Później mocujemy lewarek i podnosimy samochód na trafna wysokość. Odkręcamy śruby, jakie wcześniej poluzowaliśmy oraz wyjmujemy koło, zakładamy nowatorskie, zakręcamy śruby oraz sprowadzamy samochód na ziemie – w tym pomoże https://holujznami.pl/awaryjne-odpalanie-pojazdow-krakow/. Na samym końcu jeszcze raz dokręcamy śruby. Przygotowując się w daleką podróż planujemy ją już od dawna, z wielkim wyprzedzeniem. Zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić wiele godzin siedząc w samochodzie oraz nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą dobrą książkę i przenośny odtwarzacz muzyki, który umili nam czas. Myślimy również o zabraniu ze sobą gazet, jakie od dawna leżą na półce nieprzeczytane i tylko osadza się na nich kurz.

Kompetentni kierowcy szykują się jednakże do podróży poprzez oględziny własnego samochodu. Czasem przed podróżą pomocna jest drobna naprawa samochodu, po jego szczegółowych oględzinach. Wyjeżdżając w daleką podróż nie mamy pewności, iż dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W aucie bezwzględnie trzeba mieć lewarek, koło zapasowe, wydajną latarkę oraz apteczkę pierwszej pomocy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić