Należyty sposób na integrację robotników

W każdej jednostce gospodarczej są ludzie o niezwykle przeróżnych zakresach. Jedni są przebojowi, świat do nich przystaje, inni pracują jak mrówki, bez bezużytecznego rozgłosu wokół siebie. Jeszcze inni, uważający się za bardzo dobrych pracobiorców, mający kolosalne mniemanie o sobie, i tacy, jacy są zakompleksieni, jakkolwiek zawsze skłonni do pomocy innym. Z zespołu nawet kilkudziesięcioosobowego, ciężko jest skonstruować zgrany zespół, biorąc pod uwagę rozmaite charaktery i predyspozycje. Najlepsza w tym celu jest impreza integracyjna, dwu, trzy dniowa, na której ludzie mają szansę poznać się porządniej, i pokazać swoją autentyczną twarz.

W trakcie imprez integracyjnych, częstym motywem są zawody sportowe, rywalizacja w grupach – dobrze w związku z tym przystosować do poszczególnych zespołów firmowych ‘krzykaczy’ oraz ‘szare myszki. W trakcie rywalizacji ma prawo się okazać, że dużo lepszymi kompanami są w stanie się okazać oczywiście ci pracobiorcy, którzy zawsze stoją z boku wszystkich firmowych wydarzeń, a ci, którzy pragną być zawsze na pierwszym miejscu, nie wybitnie się na to miejsce nadają.

Zwykła sportowa rywalizacja, sposób zachowania w grupie, niesienie pomocy, praca na rzecz zespołu, mogą się okazać na imprezie integracyjnej wyznacznikiem, kto tak naprawdę jest w zespole najlepszy. Jeśli wymagane są akcesoria na imprezę, zobacz słomki papierowe. Impreza integracyjna może być stereotypowym przedświątecznym spotkaniem przed Wielkanocą, czy Bożym Narodzeniem, niemniej jednak może być również jednodniowym wypadem za miasto połączonym z grillem lub ogniskiem, a może stanowić kilkudniowy wyjazd nawet za granicę, połączony ze szkoleniem.

Od czasu do czasu firmy organizują też uroczyste bankiety bądź kolacje z programem artystycznym, występem gwiazdy. Każde spotkanie firmowego zespołu ma za zadanie zbliżenie ludzi do siebie, wzajemne poznanie się – każda rozmowa zbliża, może się okazać, że dotychczas nie lubiany kolega z sąsiedniego pokoju tak faktycznie jest wybitnie fajnym kumplem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić