Protetyka zębów – kiedy tak właściwie odwiedzić protetyka i dlaczego powinno się ekspresowo wyrównać zęby?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki lub też żuchwy w celu utrzymania protezy bądź też mostu. Są one wykonane z tytanu bądź też stopów tytanu i są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jeżeli są przyzwoicie użytkowane oraz zadbane – ukruszony ząb. Zanim zostanie założony implant, lekarz dentysta musi dogłębnie zbadać stan zębów pacjenta oraz kości szczęki lub ewentualnie żuchwy. Co poniektórzy pacjenci nie są odpowiednimi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości bądź obecność chorób takich jak cukrzyca lub ewentualnie osteoporoza.

Procedura wszczepienia implantu jest na ogół przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym i trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na kilka miesięcy, żeby mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant wyjątkowy łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę bądź most. Implanty są bardzo skuteczne w uzupełnianiu brakujących zębów, lecz ich cena może być dosyć wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena powinien się wahać od kilkuset do paru tysięcy dolarów. Niektóre zabezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, jednakowoż nie wszystkie, w następstwie tego warto wypróbować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji prostych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje normalne zębiska.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić