Psychologiczne leczenie – jak przebiega i ile może trwać

Wizyta w poradni psychologicznej bardzo różni się od wizyt u innych specjalistów. Tam wizyty są z reguły bardzo konkretne, oparte na wywiadzie, badaniu chorego i ewentualnie wynikach diagnostycznych badań. Ale w sytuacji, gdy coś dzieje się z duszą, to wyszukanie przyczyny, a tym bardziej skutecznej metody na poradzenie sobie z takimi problemami wcale nie jest łatwe. Aby psycholog miał możliwość dowiedzenia się czegoś, to niekiedy potrzebował będzie nawet do kilkunastu rozmów. W czasie nich stopniowo buduje zaufanie ze swoim podopiecznym, który także stopniowo się otwiera i mówi coraz więcej.

Na to wszystko trzeba czasu, lecz również i dużego szacunku, zaufania i szczerości. Jeśli to się nie pojawi, to raczej będą małe szanse na to, żeby leczenie się udało. Czasem się zdarzają sytuacje, kiedy któraś ze stron po jakimś czasie rezygnuje ze współpracowania, bo przestaje widzieć w tym sens. Dlatego też już na początku, podczas wyboru psychologa należy zwrócić swoją uwagę na parę istotnych rzeczy, które pomogą ograniczyć takie ryzyko.

Dobrego psychologa szukać można w internecie, na przykład przez wpisanie w oknie wyszukiwarki hasła terapia radom i sprawdzenie otrzymanych wyników. Przy okazji można od razu sprawdzić wystawione przez wcześniejszych pacjentów opinie, które powiedzą bardzo dużo na temat jakości pracy takiego specjalisty. Bardzo ważne również jest wykształcenie, powinna to być osoba która ukończyła kierunkowe wyższe studia oraz różne szkolenia i kursy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić