Wybór tłumika sportowego – na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę

Jedną z chętniej wybieranych przez właścicieli samochodów modyfikacji jest wymiana tłumika seryjnego na jeden ze sportowych modeli. Tłumiki fabryczne są projektowane w taki sposób, aby pogodzić efektywność z niskim hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort pasażerów jest najważniejszy. Ale to wiąże się też z pewnymi ograniczeniami mocy samochodu, którą można podnieść na przykład wymieniając tłumik.

Jeżeli ktoś będzie jednak chciał to zrobić, to powinien na parę ważnych rzeczy zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności zakup tłumika sportowego zrobić najlepiej w jednej z firm specjalizujących się w produkcji takich elementów, takiej jak na przykład RM motors. Wówczas będzie miał po pierwsze gwarancję odpowiedniej jakości wykonania, a poza tym tego, że sprzedawane końcówki wydechowe spełniały będą wymagania związane z aktualnie obowiązującymi przepisami.

W pierwszej kolejności będzie tu chodziło o poziom emitowanego hałasu, który przekraczać nie może ustalonych norm. Jeśli samochód po zamontowaniu tłumika sportowego będzie za bardzo hałaśliwy, to może nie przejść badań technicznych, albo podczas kontroli kierowcy zostanie zabrany dowód rejestracyjny. Istotna jest też jakość wyprodukowania i użyte do tego materiały, tak aby za parę miesięcy nie trzeba było wymieniać tego elementu na nowy. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może pomyśleć o jeszcze jednym rozwiązaniu polepszającym osiągi samochodu. Dość chętnie w ostatnich czasach jest także wybierany downpipe bmw, który także zwiększa o kilka koni moc silnika.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić