Czy osoby niepełnosprawne mogą same kierować autami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka sporej części społeczeństwa w naszym kraju. Z tego też powodu niezwykle istotne jest to, aby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości normalnego funkcjonowania. Tak naprawdę to dotyczy wielu obszarów, w tym również związanych z poruszaniem się i komunikacją. Jedną z ważniejszych rzeczy jest chociażby przystosowanie aut do kierowania przez osoby, które mają na przykład problem z chodzeniem.

Przy nich tradycyjne używanie pedału hamulca czy gazu nie będzie możliwe, ale na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, które w tym pomagają. Jedno z bardziej popularnych proponuje firma Veigel, a to jest po prostu ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm w skrócie jest także znany RGH, a sterowanie odbywa się przy pomocy pokrętła albo dźwigni. Zamontować go można w większości samochodów posiadających w automat, i pozwala na płynne i bezpieczne sterowanie pedałami.

Dzięki wysokiej jakości układ ten umożliwia pełną kontrolę pojazdu, nawet w niestandardowych przypadkach. Spore możliwości regulacyjne powinny pozwolić każdemu użytkownikowi dostosować ustawienie do swoich wymagań, co przełoży się także na wygodę nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre modele ręcznego gazu-hamulca posiadają inne funkcje, przydatne przy codziennej jeździe, na przykład takie jak włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Duży nacisk przy projektowaniu został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, z tego też powodu urządzenie to jest stosowane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić