Kurtyny magazynowe – czym są i jakie mają zastosowanie

Odpowiednie zorganizowanie magazynowej przestrzeni wymaga niekiedy zastosowania drzwi lub bram pomiędzy pomieszczeniami w środku. Niejednokrotnie to będą także oddzielone fragmenty wnętrz, na przykład przeznaczone na przykład na magazyn czy produkcję. W tego typu przypadkach użycie zwykłych drzwi niekoniecznie się sprawdzi, ponieważ one posiadają jedno zasadnicze ograniczenie.

W każdym przypadku, kiedy chcieć się będzie przejechać jakimś pojazdem albo przejść, to trzeba je będzie otworzyć a później zamknąć. Jeżeli odbywać się to będzie raz na jakiś czas, to jeszcze dużego problemu nie będzie, ale przy przechodzeniu częściej dużo lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Świetnie na przykład tu się sprawdzą kurtyny magazynowe. Takie kurtyny wykonywane są z grubych foliowych pasków, i będzie się je wieszać u góry danego otworu. Zależnie od budowy mogą być one na stałe przytwierdzone, lub też osadzone w ramce, która się przesuwa.

Materiał, z którego wykonuje się te elementy, to przeważnie gruba folia PCV o różnej kolorystyce. Największym zainteresowaniem cieszą się kurtyny przezroczyste, ale w sklepach dostępnych jest szereg różnych kolorów. Dużym plusem takich kurtyn będzie to, że pozwalają one oddzielić skutecznie dwa różne pomieszczenia czy pomieszczenie od zewnątrz, a jednocześnie dają możliwości swobodnego przejścia czy przejechania. Bardzo dobrze zabezpieczają przed zewnętrznymi czynnikami, typu niska temperatura czy wiatr, lecz również ograniczą zapylenie czy hałas.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić